۲۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

اهای ترامپ کره شمالی احوالت را میپرسد

اهای ترامپ ما هنوز یادمون نرفته به کره شمالی بلوف زدی و به جنگ تهدیدشون کردی. اگه یه مدت دیگه سکوت کنی دیگه من هم یادم میره به جنگ تهدیدشون کردی.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

اگر اشک در چشم کسى حلقه زند، تنگدستى و مذلت را ازبین می‌برد!

 

 

 (1) 1- محمد بن مروان از امام صادق علیه السلام روایت کرده است که فرمود: هر چیزى پیمانه و وزنى دارد مگر اشکها که هر قطره‏اى از آن لهیب دریاهاى آتش خشم الهى را فرو مى‏نشاند، و اگر اشک در چشم کسى حلقه زند، تنگدستى و مذلت بر او نخواهد شد، و اگر آن اشکها به رخسار آدمى جارى شود، خداوند او را بر آتش دوزخ حرام مى‏سازد، و اگر یک نفر در میان یک امت بگرید، همه آن امت مورد رحمت قرار مى‏گیرند.

 (1) 2- اسماعیل بن ابى زیاد از امام صادق علیه السلام، و آن حضرت از پدر بزرگوارش نقل کرده است که رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرمود: خوشا به حال چهره‏اى که خداوند آن را به خاطر گناه و بیم از کیفر الهى گریان ببیند، که هیچ کس به جز خدا از آن گناه آگاه نیست.

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

با سر سردار عشق سلفی عزت بگیر/پیرزنی عشوه گر درخور تکریم نیست

 

 

با سر سردار عشق سلفی عزت بگیر           

                                                         پیرزنی عشوه گر درخور تکریم نیست                     

 

 

 

 

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

چگونه نفخ معده را درمان کنیم؟راه حل آسان

 

و من اراد ان لا یصیبه ریح فی بدنه فلیأکل الثوم کل سبعة ایام مرة.

کسى که میخواهد بدنش از استیلاى باد در امان باشد هر هفته یک بار سیر بخورد.

یکى از چیزهائى که مورد انکار مخالفت طب جدید قرار گرفته وجود باد در بدن است که آن را دستاویز حملات سخت و ناروائى بطب قدیم کرده‏اند، طب جدید (یا اطباى امروز) تصور میکنند مراد قدما از باد همان تموج هوا و ترکیبى از ازت و اکسیژن است و حال آنکه یک مراجعه دقیق بآثار قدما و طرز معالجات آنها مطلب را روشن و اشتباه را بر طرف میسازد.

میدانیم آب وقتى یخ مى‏بندد ذرات ترکیبى آن (ملکول‏ها) باد مى‏کند و بهمین جهت بدیوارهاى حوض فشار مى‏آورد و آن را میشکند مقصود از این باد کردن این است که فاصله اتم اکسیژن باد و اتم هیدروژن زیاد مى‏شود و آیا میان این فواصل را چه ماده‏اى پر مى‏کند (وجود خلاء بدلیل عقل و فلسفه باطل است) هر چیز باشد باصطلاح قدما نامش باد است و لو اینکه وجود چنین فضائى را قدما کشف نکرده بودند اما اصولا بهر چیز که فضائى را پر کند و مایه انبساط اجسام شود اصطلاحا باد میگفتند.

همه کس دیده است که بیشتر مرده‏ها باد مى‏کنند و ذرات ترکیبى‏ آنها از هم منبسط و باز مى‏شود تا جایى که یکسره از هم بپاشد میان آنها را هر چیز پرکند باصطلاح قدما باد است همچنین بعضى از اورام و برآمدگیهائى که در بدن اشخاص پیدا مى‏شود و ایجاد دردهاى مختلف میکند.

طب الرضا علیه السلام ترجمه امیر صادقی

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

ماهیها در صف نباتات و میوه‏هاى شفا بخش محسوب می شوند

و من خشى الشقیقة و الشوصة فلا یؤخر اکل السمک الطرى.

هر کس از درد شقیقه متألم است و آنکه از مرض شوصه ناراحت است خوردن ماهى تازه را بتأخیر نیندازد.

شوصه دردى است که در شکم پیدا مى‏شود. بباد و ورمهائى که در اضلاع پدید مى‏آمد نیز شوصه مى‏گویند و هم بر اختلال غدد تعریقى اطلاق مى‏شود. شیخ در قانون مى‏فرماید: شوصه ذات الجنب (سینه پهلو) است- معدنیات بطور کلى دو قسم است، قسمى در آب خود بخود حل مى‏شود این قسم را املاح مینامند و قسم دیگر را که در آب حل نمیشوند فلزات میگویند.

علم امروز ثابت میکند که آنچه در آب حل مى‏شود میتواند مستقیما وارد خون گردد چه در ضمن آب مصرف شود و چه در ضمن چیزهاى دیگر ولى آنها که در آب حل نمى‏شوند باید در ضمن گیاه‏ها وارد بدن شوند، مواد ضرورى بدن را از حیوانات نباید تقاضا نمود زیرا آنها مواد ضرورى و ترکیبى خود را از گیاهها مى‏گیرند یک قسمت آن را که قابل هضم باشد در خود جذب کرده بصورتهاى دیگرى در مى‏آورند و قسمت دیگر که قابل هضم نیست در بدن آنها رسوب مى‏نماید اما ماهیها از این حکم مستثنى هستند و آنچه از املاح و معدنیات وارد بدن آنها شود دست نخورده بما تحویل میدهند زیرا آنها ترکیبات بدن خود را از آب مى‏گیرند و آب محلولى تحویل آنها میدهد که بهیچ وجه رسوب نمیکند لذا ماهیها در صف نباتات و میوه‏هاى شفا بخش محسوب میشوند.

طب الرضا علیه السلام / ترجمه امیر صادقى، ص: 269

 

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

سنی آمریکایی

داعش= سنی آمریکایی

سنی آمریکایی= کسانی که سر شیعیان را با خنجر بریدند مانند شهید محسن حججی =>

شهید محسن حججی= یاران امام حسین ع در روز عاشورا =>

کسی که سر امام حسین ع را بریدند= شمر =>

شمر= کسانی که سر محسن حججی رابریدند =>

شمر=داعش =>

داعش= سنی آمریکایی =>

شمر=سنی آمریکایی =>

کسانی که با آمریکا مذاکره می‌کنند = کسانی که جزو یاران شمر هستند =>

کسانی که جزو یاران شمر هستند= افراد داعش

 

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

چهره یاران امام حسین ع

 

یکی از سوالهایی که مدت ها در ذهنم وجود داشت این است که اگر در روز عاشورا من هم بودم جزو کدام لشکر بودم، لشکر امام حسین ع یا لشکر شمر یا تماشاگر؟

شهید محسن حججی به من نشان داد که چگونه شمر سر امام حسین ع و اصحاب حسین ع را بریدند. 

شهید محسن حججی، من دیگر ادعایی ندارم.

بسیار مشتاق بودم که یاران امام حسین ع را در کربلا ببینم. گمان می‌کردم یاران‌امام‌حسین‌ع همه چهره‌های سفید و خاصی دارند. اما الان می‌دانم همین شهدای دفاع‌مقدس و شهدای هسته‌ای که خونشان پایمال شد و شهدای مدافع حرم مخصوصا شهید‌محسن‌حججی، همین ها اصحاب حسین ع هستند. حال دیگر چهره‌ی یاران امام‌حسین ‌ع را هر‌روز در عکس‌های شهدای‌مدافع حرم خواهم دید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

آیا طلاق مستحب هم داریم؟

آیا هرکس که طلاق می‌گیرد را باید درخانواده محکوم و سرزنش کنیم؟

آیا طلاق حرام است؟  آیا طلاق مستحب هم داریم؟

اگر زن‌وشوهری با‌وجود اختلافاتی که ‌دارند اگر تلاش کنند می‌توانند اختلافات را حل کنند و با هم زندگی کنند در این صورت اگر کوتاهی کنند و طلاق بدهند مکروه است.

اگر به‌خاطر هوی و هوس و ازدواج با شخص دیگری تصمیم به طلاق بگیرند باز هم مکره هست.

اما اگر طی تلاش‌های پیاپی و امتحان‌کردن‌ راه‌های مختلف برای سازش، با همه‌ی این شرایط نتوانند با یکدیگر زندگی کنند و خوف افتادن در گناه وجود دارد در این صورت نه تنها طلاق مکروه نیست بلکه طلاق مستحب هم‌ می‌باشد.

بنابراین خواهشمندم تا می‌شود راهی برای سازش پیدا کنیم.

از طرف دیگر خانواده‌ها باید این موضوعات را بدانند تا هر کس که طلاق گرفت او را سرزنش و تحقیر نکنند شاید تصمیم صحیح همین طلاق بوده‌است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

شهید محسن حججی

شهید محسن حججی روسفید شدی...بسیار احساس شرمندگی می کنم.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

خلاصه اخبار 92 الی 95

گاهی گفتن واقعیت خود به تنهایی یک انتقاد بزرگ محسوب می‌شود و احتیاجی به آب‌و‌تاب‌دادن‌ ندارد. بیایید خاطرات را مرور کنیم.

یادش بخیر، از سال 1392 تا سال 1395 به مدت دوسال و 8 ماه تیتر خبرها و روزنامه عکس‌ها و فیلم‌های خیرنگاران در پشت درهای بسته کاخ سفد بود. ازصبح تا ظهر پای میز مذاکره بودیم و هنوز به نتیجه قطعی نمی‌رسیدیم. حتی گفته نمی‌شد راجع به چه چیزی مذاکره می‌کنند.

بعد از برجام که نزدیک دوسال و 8 ماه طول کشید تیتر خبر‌ها پیروزی ایران اعلام شد. پیروزی برد برد. برد به چه معنا برد به معنی سود‌اوری یا بردن سرمایه‌ها.

بسار برایم جالب بود که بعد از پیروزی برجام تصاوری همچون آزمایشگاهای مجهز کشور که در دولت قبل ساخته شده بود به تصویر کشیده‌می‌شد و  پالایشگاه‌های گاز در عسلویه که برای مدت ها قبل بود به نمایش گذاشته می‌شد. اما نتیجه برجام ریختن سیمان در کلاهک‌های هسته‌ای بود و خریدن کیک زرد از روسیه.

اصلاحات لطفا توضیح بفرمایید این کدام نوع از انواع پیشرفت هست؟

نمیدانم درد دلم را به کدام یک از مردم کشورم و کشور‌های جهان بگویم. شب ترامپ میگوید برجام نادیده گرفته‌شده بود. صبح ما می‌گوییم برجام نقض نشده‌است. ظهر میگوییم برجام نقض شده است. شب هم مجلس امریکا 98 نفر از 100نفر به نادیده گرفتن برجام رای می‌دهند.

ای وای...در میان مرور این خاطرات یادم رفت که بگویم رهبر عزیزمان به انواع‌ روش‌ها با نرم ترین زبان‌ها و با ساده‌ترین توضیح‌ها می‌گفت من به آمریکا خوش بین نیستم.

همه‌ی اینها برای جلوگیری از تکرار چنین اشتباهی در کشورم می‌باشد. 

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری