۱۴۸ مطلب توسط «محمد رسول نصیری» ثبت شده است

روحانی: آن کسی که شعار میدهد بیاید هزینه اش را پرداخت کند

رییس جمهور در ادامه‌ اظهار کرد: اکنون می‌خواهیم با بانک های خارجی کار کنیم. بدون کار کردن با بانک های خارجی اقتصاد ما حل می‌شود، اما با 20 درصد گران‌تر؛ یعنی شما جنس را وارد می کنید از این صرافی به آن صرافی، نهایتا 20 درصد گران‌تر به دست مصرف کننده می‌رسد. اگر می‌گویید FATF باشد یا نباشد، یک نفر نمی آید بگوید اگر باشد 20 درصد ارزان‌تر کارها انجام می‌شود و اگر نباشد 20 درصد گران‌تر . آن کسی که شعار می‌دهد بیاید هزینه‌اش را پرداخت کند. نمی‌شود که یک نفر در کشور شعار دهد و آثار شعارش را برای مردم ترجمه نکند

وی گفت‌: می‌گویند برجام باشد یا نباشد. ترجمه کنید یعنی چه؟ برجام باشد یعنی چه؟ برجام نباشد یعنی چه؟ بگویید بودن چقدر سود دارد و نبودن آن چقدر ضرر؟ از مردم سوال کنید. از مردم سوال کنید که شما می خواهید زندگی کنید آیا آن را ارزان می خواهید یا گران؛ مگر می‌شود در دنیای امروز با بانک های خارجی کار نکنیم؟

رییس جمهور خاطرنشان کرد: حکومت و اداره کشور برای مردم است. هزینه‌ها را به مردم بگویید. اگر این کار را نکنیم مردم چقدر از جیب باید دهند؟

رییس جمهور محترم: نظر من نویسنده به عنوان یکی از مردم این است.

آری بدون بانک های خارجی کار ما حل نمیشود. اما بدانید همان هایی که امروز بانک ها را تحریم کردند- برای اف.ای.تی.اف - فردا برای چیز دیگری تحریم میکنند همانطور که دیروز به بهانه برجام ما را تحریم کردند که حاصل برجام گرانی سه برابری بود. 

برجام هست و اجناس سه برابر گران تر شده است یعنی 300 درصد گران تر. اف.ای.تی.اف هم امضا شود 2 سال بعد اجناس گران تر میشوند. شما باید هزینه گرانی سه برابری را با مردم اول صاف کنید و بعد فکر هزینه جدید تری برای مردم باشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

یه پیشنهاد تخیلی دارم

که اگه اجرا بشه یک فقیر هم نخواهیم داشت اینه که حقوق مسولین هرچه درجه انها بالاتر میرود به حقوق رهبری نزدیک تر بشه. یعنی مسولین هرچه درجشون میره بالاتر حقوقشون بیاد پایین تر.

 اینجوری کسی مسولیت قبول میکنه که فقط برای رضای امده باشه. این خودش یک صافی خوبیه که هر کسی مسول نشه.

کسی هم که اهل دزدی باشه میفهمه به کادون زده میره یه جای دیگه روزی خودشو پیدا میکنه.

به نظرم با این رویا بخشی از مشکلات مردم حل میشه.

البته خیلیم تخیلی نیست چون بعضیا با این جور زندگی ریششون سفید شده خیلی هاشون هم به رحمت خدا رفتن. و اکثرشون هم  در اینده نزدیک ظهور میکنند. ان شا الله

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری

اینم برا خانوم سلحشوری واصلاح گران جامعه

ما بیحجاب نبودیم. نجابت، پوست تنمان شده بودو عفاف، همسایه دیوار به دیوار دلمان بود. حیا، درخت ریشه دار حیاتمان بود که هر چه شاخه های آن را می بریند بارورتر و تنومند تر میشد. یک روز به زور، برخی از مادران ما را به نمایش بردند و از آنها بازی خواستند وقتی نمایش تمام شد بازی گران یادشان رفت از نقش بیرون بیایند، یادشان رفت ماسک ها و نقاب های تحمیلی را بردارند، وبعد، فرزاندانشان خیال کردند هرچه هست طبیعی است، همان باید باشد.

این شد که حجاب که فطری و طبیعی دختران و زنان ما بود، اضافی و تحمیلی و غیر طبیعی جلوه کرد و بی حجابی که منافات داشت با فطرت و طبیعت عفاف آسای دختران و زنان، طبیعی تلقی شد.

و ما هنوز گرفتار این مصیبتیم که دستهایی از درون و بیرون مرزها، زنانمان را به نمایش میخوانند...

ما اکنون نیازمند کندن نقاب های دروغین و بازگشت به اصل پاک و بی آلایش خویشتنیم.

 

 

 

برگرفته از کتاب صمیمانه با جوانان وطنم نوشته سید مهدی شجاعی چاب نهم

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمد رسول نصیری