گاهی چه قدر ماجرا ساده‌تر از ان چیزی هست که فکر می‌کنیم. در دنیایی زندگی می‌کنیم که پول، قدرت، خانه‌های ویلایی آنچنانی، ماشین های گران قیمت، حقوق ماهیانه 15 میلیون و... نشانه‌ی رفاه است. چه بسیار آرزوی چنین زندگی‌ای را دارند البته همراه با سلامتی.

 

 

مسن ترین مرد 130 ساله در کشور ایران

چند وقت پیش خواندم مسن ترین مرد حدودا 130 ساله هست و در ایران زندگی می‌کند. اما سوال من این است که آیا کسی هست که بیشتر عمر کند؟ آری حضرت نوح علیه السلام 950 سال عمر کردند.

 

باورتان می‌شود اعلامیه ما را روی دیوار بچسبانند؟

بنابراین آخر همه ما قبر است. همین قبری که اطرافش کمی بالاتر است تا لحد را روی آن بگذارند. آیا باورتان می‌شود که روزی می‌میریم؟ آیا می‌دانید روزی اعلامیه ما را روی دیوار میچسبانند؟

 

وارد چه دنیایی خواهیم شد؟

هیچ کدام از اینها سوال اصلی من نیست. من میخواهم بدانم وارد چه دنیایی می‌شوم. چه فرق‌هایی با این دنیا دارد؟ لذت بخش هست یا عذاب‌آور؟ پر از بخشش و رحمت خداوند هست یا سر سوزنی هم خطا عذاب دارد؟

 

باید دل به رحمت خدا ببندیم

این روایت بسیار مرا امیدوار می‌کند. سند طولانی هم داشت که آن‌را نیاوردم. امیدوارم به همین راحتی با عاقبت به خیری وارد دنیای بهتری بشویم.

از امام رضا ع  نقل شده است که : هر کس قبر مؤمنى را زیارت کند و هفت بار سوره‏ «إنا أنزلناه» را تلاوت کند خداوند او و صاحب قبر هر دو را بیامرزد.

 

 

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه غفارى، ص: 443