بیکاری در میان بازیگران سینما

همانگونه که مشاهده می‌کنید این روزها آنگونه که باید و شاهد فیلم و سریال ساخته نمی‌شود. متاسفانه بسیاری از هنرمندان و بازیگران سینما از بیکاری و عدم تولید فیلم گلایه‌ دارند. همچنان که این عزیزان در برنامه دورهمی به این موضوع اشاره می‌کنند.

                                         

مشاغل دیگر بازیگران

این روزها برخی بازیگران یا مجری تلوزیون  یا خواننده شده‌اند.  تعداد بسیار زیادی از هنرمندان  محبوب و درجه‌یک ،  هم مشغول به اجرای تئاتر شده‌اند. آری تئاتر بسیار مورد نیاز  هست ولی افرادی که سابقا تئاتر اجرا می‌کردند در حال حاضر باید چه‌کنند؟ مگر این‌ها هم سرمایه‌ی هنری محسوب نمی‌شوند؟

 

مهاجرت بازیگران

این رکود در سینمای ایران موجب می‌شود تعدادی از هنرمندان برای کار به کشور‌های دیگر بروند و برای بنده بسیار ناراحت کننده هست که هنرمندان کشورم به جاهای دیگر مهاجرت کنند.

 

تاریخ ایران بسیار غنی تر از کره هست

و از طرف دیگر به خاطر تاریخ و فرهنگ اصیلی که داریم می‌توان فیلم‌ها و سریال‌های بسیار جذابی تولیدکرد. یک نگاهی به سریال‌های کره‌ای بیاندازیم.  بسیاری از‌ آن ها در همان شهرک باستانی افسانه جومونگ چه تعداد سریال‌های تاریخی دیگر خلق کردند.

آیا فرهنگ اصیل ایرانی در دنیای هنر حرفی برای گفتن‌ ندارد؟  می‌توان تمام سلطنت‌های گذشته ایران در دنیای سریال آورد. از هخامنشیان گرفته تا قاجاریان و صفویان. و از طرف دیگر برای تمام پیامبران و امامان علیهم اسلام می‌توان فیلم و سریال‌هایی که تولید کرد که تقاضای جهانی داشته باشد.