گاهی گفتن واقعیت خود به تنهایی یک انتقاد بزرگ محسوب می‌شود و احتیاجی به آب‌و‌تاب‌دادن‌ ندارد. بیایید خاطرات را مرور کنیم.

یادش بخیر، از سال 1392 تا سال 1395 به مدت دوسال و 8 ماه تیتر خبرها و روزنامه عکس‌ها و فیلم‌های خیرنگاران در پشت درهای بسته کاخ سفد بود. ازصبح تا ظهر پای میز مذاکره بودیم و هنوز به نتیجه قطعی نمی‌رسیدیم. حتی گفته نمی‌شد راجع به چه چیزی مذاکره می‌کنند.

بعد از برجام که نزدیک دوسال و 8 ماه طول کشید تیتر خبر‌ها پیروزی ایران اعلام شد. پیروزی برد برد. برد به چه معنا برد به معنی سود‌اوری یا بردن سرمایه‌ها.

بسار برایم جالب بود که بعد از پیروزی برجام تصاوری همچون آزمایشگاهای مجهز کشور که در دولت قبل ساخته شده بود به تصویر کشیده‌می‌شد و  پالایشگاه‌های گاز در عسلویه که برای مدت ها قبل بود به نمایش گذاشته می‌شد. اما نتیجه برجام ریختن سیمان در کلاهک‌های هسته‌ای بود و خریدن کیک زرد از روسیه.

اصلاحات لطفا توضیح بفرمایید این کدام نوع از انواع پیشرفت هست؟

نمیدانم درد دلم را به کدام یک از مردم کشورم و کشور‌های جهان بگویم. شب ترامپ میگوید برجام نادیده گرفته‌شده بود. صبح ما می‌گوییم برجام نقض نشده‌است. ظهر میگوییم برجام نقض شده است. شب هم مجلس امریکا 98 نفر از 100نفر به نادیده گرفتن برجام رای می‌دهند.

ای وای...در میان مرور این خاطرات یادم رفت که بگویم رهبر عزیزمان به انواع‌ روش‌ها با نرم ترین زبان‌ها و با ساده‌ترین توضیح‌ها می‌گفت من به آمریکا خوش بین نیستم.

همه‌ی اینها برای جلوگیری از تکرار چنین اشتباهی در کشورم می‌باشد.